System LOKUM powstał w roku 2006 r. i został jak dotąd wdrożony w kilku spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych. Główną jego ideą jest kompleksowa obsługa zagadnień związanych z prowadzeniem ewidencji zasobów, lokatorów, rozliczeń czynszowych i rozliczeń zużycia mediów, a także księgowości i rozliczeń transakcji z kontrahentami.

 

        Zadaniem LOKUM jest wspomaganie profesjonalnego zarządzanie gospodarką mieszkaniową. Przeznaczony jest do stosowania zarówno w dużych spółdzielniach, mniejszych wspólnotach mieszkaniowych, a także w administracjach gospodarki mieszkaniowej przy urzędach miast i gmin. System umożliwia ewidencjonowanie, przetwarzanie informacji i generowanie zestawień w podstawowych dziedzinach działania tych podmiotów.

 

        Nasze oprogramowanie może z powodzeniem pracować w wersji jednostanowiskowej, jak również w sieci komputerowej. Zostało stworzone w oparciu o architekturę klient-serwer, będąca obecnie podstawową technologią stosowaną w tego typu systemach informatycznych . Takie rozwiązanie umożliwia wydajną pracę wielu stanowisk roboczych w sieci opartej na centralnej, profesjonalnie archiwizowanej i zabezpieczonej bazie danych.

 

        Sposób działania oprogramowania jest w razie potrzeby na bieżąco modyfikowany, aby spełniać wymogi obowiązujących przepisów prawnych. Jego modułowa konstrukcja umożliwia jednoczesne – w jednej instalacji – obsługiwanie wielu podmiotów: tak spółdzielni, jak i wspólnot. Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika umożliwia szybkie opanowanie sposobu obsługi systemu osobom z podstawową znajomością komputera i systemu operacyjnego MS Windows.

 

        W przypadku funkcjonowania systemu w dużych podmiotach, obsługiwanych przez wielu użytkowników, oferuje on niezbędny w takich sytuacjach moduł definiowania uprawnień dla każdego z nich. W momencie instalacji zostaje utworzony automatycznie administrator, użytkownik o pełnych uprawnieniach do wszystkich kluczowych parametrów programu, w szczególności do definiowania uprawnień i zasad dostępu pozostałych użytkowników.

 

Życzymy Państwu i sobie miłej i twórczej współpracy

 

 

LOKUM

zintegrowany system zarządzania spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi

 

BUI ALT © 2018

Biuro Usług Informatycznych Alt s.c.

14-202 Iława ul. Kopernika 3c/14

BIURO USŁUG INFORMATYCZNYCH S.C.