Działamy w sferze usług informatycznych od roku 1992. Współpracujemy z licznymi firmami i instytucjami różnej wielkości i o różnym charakterze działalności.

 

        Chcemy Państwa zainteresować współpracą w zakresie tworzenia lub modyfikowania systemu informatycznego Waszej Firmy, począwszy od analizy i stworzenia projektu, poprzez zbudowanie go, ewentualne przeszkolenie użytkowników, aż do świadczenia usług administrowania jego funkcjami, utrzymania sprawności elementów i bezpieczeństwa danych.

 

W ramach takiej współpracy możemy zaproponować:

 

 • analizę stanu i potrzeb firmy w zakresie wykorzystania sprzętowych i programowych narzędzi informatycznych.
  Zdajemy sobie sprawę, że obecnie praktycznie nie ma już firm startujących z informatyką „od zera”, więc analiza taka uwzględniać musi sytuację zastaną. Elementy, które wspólnie uznamy za funkcjonujące co najmniej zadowalająco, zostaną zachowane.
   
 • projektowanie nowych (lub zmodyfikowanie już istniejących) elementów systemu informatycznego.
  Odwzorowujemy procesy zachodzące w firmie w bazie sprzętowej, strukturze bazy danych i odpowiednio skonfigurowanym zestawie oprogramowania. W razie potrzeby możemy przenieść wybrane funkcje do otoczenia firmy za pomocą technologii internetowych.
   
 • zbudowanie systemu w oparciu o projekt.
  Ta część przedsięwzięcia obejmuje fizyczne stworzenie infrastruktury sprzętowej: zbudowanie lokalnej sieci komputerowej i włączenie jej do środowiska internetowego, skonfigurowanie zestawów sprzętowych, uruchomienie ich na stanowiskach, zainstalowanie oprogramowania systemowego i użytkowego.
   
 • szkolenie użytkowników.
  Choć wiemy, że obecnie większość użytkowników bezproblemowo radzi sobie z podstawowymi funkcjami sprzętu i oprogramowania komputerowego, to w razie zapotrzebowania na bardziej specyficzną wiedzę staramy się służyć pomocą. Oczywiście: nie potrafimy wszystkiego, głównie w zakresie obsługi licznych pakietów oprogramowania autorstwa firm trzecich, ale w razie konkretnej potrzeby – z pomocą konsultantów producenta – z pewnością pomożemy opanować obsługę danego elementu systemu.
   
 • administrowanie funkcjami systemu.
  Dla usprawnienia bieżącej pracy systemu, zmniejszenia prawdopodobieństwa bądź zminimalizowania skutków awarii, już na etapie projektu systemu umieszczamy w nim sprawdzone mechanizmy archiwizowania danych na nośnikach stałych i przenośnych, a także mechanizmy bezpiecznego zdalnego dostępu. Ten ostatni pozwala na skrócenie czasu naszej reakcji i obniżenie kosztów bieżącego zarządzania systemem.

 

Zaufaj naszym doświadczeniom i wiedzy – dołącz do grona klientów, którzy powierzyli nam obsługę informatyczną swoich firm.

 

 

USŁUGI

 

BUI ALT © 2018

Biuro Usług Informatycznych Alt s.c.

14-202 Iława ul. Kopernika 3c/14

BIURO USŁUG INFORMATYCZNYCH S.C.